Botulotoxin typu A je neurotoxin, který se aplikuje pod kůži mikrojehlou. Botox umí dočasně zablokovat nervosvalový přenos. Jeho výsledkem je uvolnění svalových stahů v ošetřené oblasti, díky kterému dochází k částečnému, nebo úplnému vypnutí mimických vrásek.  Účinek uvidíte přiblžně za 2 až 3 dny po aplikaci a jeho účinek vydrží obvykle 3 až 5 měsíců. Pokud na botox chodíte v častějších intervalech, doba trvání jeho účinku se prodlužuje.

Využití botoxu

Botulotoxin se využívá k odstranění mimických vrásek k obličeji, ale též k odstranění nadměrného pocení, a to v podpaží, dlaní, nohou, ale také v oblasti hlavy a obličeje.

Kdy Vám botox NEPOMŮŽE?

V případě, že máte hluboké statické vrásky, Vám botulotoxin bohužel nepomůže. V tomto případě je vhodné podstoupit zákrok výplňe vrásek pomocí kyseliny hyaluronové.

Vyřeší botox nadměrné pocení?

Botulotoxin působí na potní žlázy, díky čemuž výrazně snižuje pocení. Nadměrné pocení je velmi nepříjemné, tak proč tomu nezabránit touto neinvazivní cestou? Ústup tohoto nepříjemného pocení pocítíte zhruba už týden po zákroku a účinek trvá 6 až 8 měsíců. Zde ale platí pravidlo stejné, jako v aplikaci do mimických vrásek – při opětovných aplikacích se účinek prodlužuje. Ale nic není trvalé, jelikož se postupně potní žlázy obnovují.

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787