Každý sex-symbol má krásné, pevné, a dobře tvarované tělo. Tak proč ho nemůžete mít i vy? Neznamená, že když se správně stravujete a jste zdraví, neukládá se Vám tuk v určitých proporcích těla, i když pravidelně cvičíte a držíte diety. Důsledkem nevzhledného a nepříjemného ukládání tuku je disproporční vzhled Vaší postavy. To vede samozřejmě ke ztrátě sebevědomí. 

Ukládání tuku

Proč se tedy tuk ukládá, když dělám vše správně? Odpověď je jednoduchá – může to být vlivem genetiky, či hormonální dispozice. A právě od toho je tu liposukce, díky které budete ke svojí vysněné postavě zase o krok blíže. Díky ní lze zlepšit vzhled disproporčních míst, ale pozor, neléčí obezitu, ani celulitidu. Taktéž nenahradí zdravý životní styl formou zdravého stravování a pravidelného pohybu.

Co to je liposukce?

Liposukcí rozumíme chirurgickou metodu, díky které lze zmenšit tukové polštářky. Jejím principem je odsátí tuku za pomoci speciálních liposukčních kanyl. Ovšem pozor. Tento druh zákroku slouží ke tvarování postavy a nikoli k hubnutí! Liposukce může být prováděna v několika technikách.

Tradiční liposukce

Tradiční liposukce probíhá s pomocí liposukčních kanyl tak, že operovaná oblast je před samotným zákrokem nastříknuta roztokem, díky kterému je utlumeno krvácení a jsou uvolněny tukové buňky. 

Ultrazvuková liposukce

V případě této liposukce ultrazvuk slouží k tomu, aby tuková tkáň byla zkapalněna ještě před samotným odsátím. V tomto případě ale není žádný razantní rozdíl mezi tradiční liposukcí a ultrazvukovou liposukcí.

Vibrační liposukce

Mezi další využívané typy liposukce se řadí také liposukce vibrační. V tomto případě vibrační přístroj operatérovi velmi usnadňuje práci díky tomu, že rozkmitá výše zmíněnou liposukční kanylu.

Laserová liposukce

V neposlední řadě je také třeba zmínit liposukci, která se provádí za pomoci laseru. Princip fungování laserové liposukce ale ale opět velmi podobný principu, na kterém je založena liposukce tradiční. 

Co se týče ideální metody, těžko říci, jelikož princip všech výše zmíněných metod je identický a její výsledek závisí na zkušenostech a dovednostech lékaře, nikoli na technice a přístroji.

Kde je liposukce možná ?

Tento zákrok je možná téměř kdekoliv na těle, ale nejčastěji je prováděna v oblastech břicha, pasu, boků, kyčlí, hýždí, stehen, prsou, hrudi, ale také v oblasti zad a tváře, jako například na krku, podbradku. Výjimkou nejsou ale ani lýtka, kolena a kotníky. Nedoporučuje se ale odsávání tuku v dolní polovině hýždí, stejně jako v oblastech s kožním převisem.

Ideální kandidát

Tento druh operace je vhodný pro dospělé a zdravé jedince, kteří jsou v poměrně dobré kondici a mají elastickou kůži. Právě elasticita kůže je klíčovým faktorem pro úspěšný zákrok. Důvod je jednoduchý. S přibývajícím věkem samozřejmě elasticita kůže klesá, a proto je zákrok nutné zvážit u lidí starších 40 let. Ideálním kandidátem na liposukci jste také v případě, že netrpíte přílišnou nadváhou, nebo jste relativně štíhlí. Samozřejmostí je také bezvadný zdravotní stav. Zákroku se rozhodně nemůžete zúčastnit v případě, že trpíte takovým onemocněním, které by následně mělo negativní dopad na pozdější rekonvalescenci.

Operace

Během operace je možné odsát poměrně velký tukový objem. Při odsátí více než 5 litrů tuku si zákrok vyžaduje zvláštní opatrnost a následné pooperační pozorování pacienta. Největší objemy, které je ale možné odsávat, se pohybují kolem 10 litrů tuku. Tyto operace nicméně podléhají většímu riziku, přičemž je opravdu velmi komplikovaná a nákladná následná pooperační péče. Z toho důvodu doporučujeme odsávat nanejvýš 3 až 4 litry tuku během jedné operace. Tento stav je ideální z více pohledů – nastává minimální riziko nutnosti transfuze krve a je zde minimální riziko komplikací. Při liposukci platí jedno zásadní pravidlo – raději opakovat po menších dávkách, než jednou a odsát příliš mnoho. Více informací o průběhu zákroku se dozvíte ZDE.

Co s odsátým tukem? Vyberte si, jak se jím můžete nechat zkrásnět

Zvětšení prsou vlastním tukem

Popis zákroku

Modelace lícních kostí vlastním tukem

Popis zákroku

Modelace kontur a výplně vrásek

Popis zákroku

Omlazení velkých stydkých pysků vlastním tukem

Popis zákroku

Zvětšení a modelace hýždí vlastním tukem

Popis zákroku

Rejuvenace hřbetů vlastním tukem

Popis zákroku

Odstranění vpadlých jizev

Popis zákroku

Odstranění deformit a následků úrazů

Popis zákroku

Galerie před a po zákroku

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787