Každý z nás bohužel stárne. Tomu zabránit naneštěstí nedokážeme. A právě v důsledku stárnutí dochází ke ztrátě pevných kontur obličeje. Snižuje se elasticita kůže, vznikají vrásky a s tím jdou ruku v ruce také povislé tváře. Často se stává, že tuková tkáň a svaly v dolní části obličeje jsou natolik ochablé, že přepadají přes spodní čelist, čímž kontury obličeje zaniknou. Všichni známe tzv. dvojitou bradu. Ta je způsobena volnou kůží a nadbytkem tuku pod bradou. 

Co dokáže facelift?

Vyřeší spoustu problémů – nejen, že odstraní povolenou a nadbytečnou kůži, ale také vyhladí vrásky a co je nejdůležitější – vrátí obličeji pevné kontury. V případě, že si situace žádá, je odstraněn nadbytečný tuk ve spodní části obličeje a podbradku.

Co facelift nevyřeší?

Pozor! Facelift neodstraňuje vrásky v očním okolí ani na čele, ale je možný jej provádět společně s plastikou očních víček, která řeší právě vrásky kolem očí, nebo s liftingem čela, který odstraní vrásky na čele.

Facelift nebo minifacelift?

Podle množství a umístění nadbytečné kůže v obličeji provádíme buď klasický facelift nebo minifacelift s menším množstvím řezů a jizev. Kompletním faceliftem omladíme střední část obličeje, oblast dolní čelisti a krku. Napnou se uvolněné svaly a odstraní se přebytečná kůže. Pokud potřebujete korekci pouze střední části obličeje a nadbytek kůže není příliš veliký, můžeme provést jen minifacelift.

K tomu, aby byl facelift dokonalý může pomoci také přenos vlastního tuku (litofiling), nebo také resurfacing, díky kterému dochází ke sjednocení odstínu pleti a vyhlazení vrásek a drobounkých jizev. Před zákrokem se občas doporučuje aplikace botulotoxinu, jelikož je třeba zcela uvolnit mimické svaly.

Mohlo by se Vám líbit

Plastika obličeje

Popis zákroku

Omlazení obličeje

Popis zákroku

Odstranění vrásek

Popis zákroku

Výplně

Popis zákroku

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787