Operace očních víček

Spolu s tím, jak stárneme, nám povoluje kůže. Ta na očních víčkách není výjimkou. Víčka povolí a vzniká nadbytek povislé kůže, vytváří se tukové vaky a otoky pod očima a nevypadá to příliš esteticky.

Plastické operace očních víček jsou prováděny jak u žen, tak u mužů. Ženám je nepříjemné, že jejich krásné oči nevyniknou a s tím jde samozřejmě ruku v ruce také to, že si je nemohou krásně nalíčit – oční stíny i řasenka se na povolené víčko obtiskává. Povislá kůže často spadá až na řasy a někdy se dokonce stává, že je omezováno zorné pole. Tomu se odborně říká „pseudoptóza“, neboli nepravý pokles očního víčka.

Setkáváme se ale také s poklesem (ptózou) horního očního víčka. Ta je způsobena nedostatečnou funkcí svalu, který horní víčka zvedá. 

Většinu našich pacientů vedle neuspokojivého vzhledu očí trápil také pocit unavených očí a těžkých očních víček. 

Často si u pacientů všímáme výrazného úbytku podkožního tuku v okolí víček, ale nikoli toho, který tvoří tukové prolapsy.

S přibývajícím věkem na celém obličeji i v okolí očí ubývá podkožní tuk. A právě úbytek tuku má na svědomí kruhy pod očima a vpadlé oči.

Operace horních nebo spodních víček?

Podle stavu Vašich očních víček, množství povolené kůže a tukových prolapsů se rozhodneme buď operaci horních víček nebo operaci dolních víček. Případně provedeme plastiku horních i dolních víček současně, nebo odděleně ve dvou operacích. Záleží na vašich preferencích, jelikož slovo pacienta je velmi důležité.

Horní víčka

Operací horních víček je odstraněn nadbytek kůže, ale často také přebytek kruhového očního svalu a tukové prolapsy. Nejsnazší variantou plastiky očních víček je redukce kožního nadbytku. To je ale možné provádět spíše mladším pacientům. Pokud chce zákrok podstoupit starší pacient, je důležité také redukovat přebytky svalu. Kruhový oční sval je kůží pevně fixován a pokud by se neredukoval, výsledek by byl krátkodobý.

Spodní víčka

V případě, že má pacient problém se naopak se spodními víčky, jedná se pravděpodobně o tukové váčky. Tyto tukové váčky působí velmi neesteticky a mohou narušit sebevědomí jedince. Může se ale také jednat o váčky, pytle a otoky pod očima. Tyto nepříjemné potíže ale umí dnešní plastická chirurgie zcela odstranit. Čím dříve se tukové váčky odstraní, tím lepší bude výsledek a vy budeme mít zpět své ztracené sebevědomí.

Co zákrok vyřeší?

Korekcí očních víček odstraníme nadbytek povislé kůže a tukové prolapsy zakrývající horní víčko, nebo tvořící pytle pod očima, díky čemuž jsou způsobovány otoky. Zákrok Vás zbaví nejen pocitu unavených a těžkých očí, ale také Vám zpátky přinese ztracené sebevědomí. Plastika víček vyhladí vrásky. Na naší klinice provádíme plastické operaci horních víček i spodních víček.

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787