BŘICHO

Průběh zákroku:

Tento druh operace se provádí dvěma způsoby – buď ve střední části bříška, nebo v celém jeho rozsahu – to znamená od hrudníku až po stydkou kost. To však ale záleží na množství kůže, která je povolená. Co se týče strií kolem odstraněné kůže – ty bohužel neodstraníme ani nezlepšíme. Pokud ale máte vedle přebytku tuku také povislou kůži, jenom liposukce není na místě.

Během zákroku se vždy vyřízne pupík a následně se přemístí výše. To se dělá z toho důvodu, aby nezůstal v nepřirozené poloze dole. Kolem pupku zůstává jizva, ale nemusíte se bát – není příliš viditelná. Následně se odstraní nadbytečný tuk a povislá kůže.

V případě, že se objeví i problematika rozestupu přímých břišních svalů, sešijí se svaly během operace k sobě. 

Pokud se v na bříšku nachází větší množství tuku, kombinuje se abdominoplastika spolu s liposukcí bříška, případně i boků.

Operace se provádí v celkové anestezii a po zákroku se doporučuje hospitalizace na naší klinice, standardně dva dny. Našim cílem je totiž Vaše pohodlí po zákroku. Je několik možností provedení operace, včetně řezu. Po operaci se po kůži zavedou drény, jejichž úkolem je zabránění hromadění tekutiny a krve v břiše.

Po zákroku:

Po abdominoplastice je na operační rány přiložen sterilní obvaz. Bříško je poté staženo kompresivním elastickým prádlem či bandáží. Tento krok zamezí pooperačním otokům, a naopak podpoří hojení stěny bříška. Jak bylo zmíněno výše, po operaci je nutná hospitalizace, a to zpravidla kolem 2 až 3 dnů.

Několik dní po operaci se v neohýbejte, nic nezvedejte a bříško nezatěžujte. Také je důležité, abyste se plně nevzpřimovali, jelikož by byl tah na vnitřní stehy příliš silný. Lehká chůze se po operaci doporučuje co nejdříve, aby se předešlo vzniku trombózy. V případě, že budete pociťovat bolest, budeme ji tlumit podle potřeby, a to buď formou injekční, či standardně pomocí léků.

Po operaci bříška se výrazně doporučuje spaní na zádech, přičemž kolena máte podložená polštářem. Pooperační stehy se odstraňují cca po uplynutí 10 dní od operace. Připravte se na to, že několik týdnů po zákroku budete nosit stahovací pás, či elastické prádlo. Klidový režim se datuje na dobu 6 týdnů. Co se týče návratu do běžných aktivit a zaměstnání – návrat můžete uskutečnit v případě, že se už budete cítit dobře. Ale i tak nesmíte Vaše rány zatěžovat. Následné hojení pokračuje ještě několik týdnů, přičemž se vstřebává i otok.

Vzhled jizvy se časem zlepšuje, jelikož jizva mizí a zjemňuje se. Ale pozor – nevystavujte ji slunci. Jizvu můžete také promazávat a tlakově masírovat. Až se jizva zahojí, můžete ji promazávat obyčejným domácím sádlem, nebo standardní bílou vazelínou. Masáže i promazávání můžete samozřejmě dělat současně. Tlakovou masáž dělejte tak, že pomocí bříšky prstů tlačte přibližně 90 vteřin na jizvu a pomalu se po jizvě posouvejte. Jak dlouho masáže provádět? To záleží samozřejmě na tuhosti jizvy, ale určitě aspoň 2 měsíce.

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787

MUDr. Petr Hýža, Ph.D. - expert v plastické chirurgii a mikrochirurgii

Leticia je vedena vynikajícím a precizním plastickým chirurgem a mikrochirurgem MUDr. Petrem Hýžou Ph.D.. Pan doktor má za sebou samozřejmě několik tisíců úspěšných zákroků a za svých 23 let praxe vrátil pacientkám nespokojeným se svým tělem, dávno ztracené sebevědomí. Doktor Hýža má opravdu bohatou praxi – vzdělával se na stážích v Americe, konkrétně na Univerzitě v Minnesotě, nebo také v Chicagu.

Leticia® – klinika plastické chirurgie a estetické medicíny Brno

Na brněnské klinice Leticia® věnujeme estetickým plastickým operacím. Od listopadu roku 2016 jsme pro naše pacienty otevřeli to nejmodernější pracoviště plastické chirurgie na Moravě. To vše kvůli tomu, aby se u nás naši pacienti cítili co nejlépe. Pacient je pro nás na prvním místě. A kvůli tomu jsme kliniku podřídili Vaší bezpečnosti. Veškeré zákroky a péči provádíme zodpovědně, za účelem perfektního a nekomplikovaného průběhu operace.