LIPOSUKCE

Před zákrokem:

Před zákrokem je samozřejmě nutná konzultace s lékařem. V důsledku rozsahu odsávaného tuku se rozhodne, zda-li pacient podstoupí anestezii lokální či celkovou. Globálně je možné povědět, že celková anestezie je pro pacienta komfortnější, jelikož je garantem naprosto bezbolestného zákroku. Samozřejmě má na rozsah anestezie vliv také to, o jak velký zákrok se jedná. Celková se aplikuje v případě odsátí většího množství tuku. Následně na klinice probíhá jednodenní hospitalizace. Pokud pacient podstupuje operaci menšího rozsahu, stačí znecitlivění v operovaní oblasti, ale pozor – pod lokální anestezií nelze provádět liposukci břicha.

Průběh zákroku:

Délka zákroku se pohybuje od 30 minut až do 5 hodin. To vše ale závisí samozřejmě na rozsahu operace. Standardní doba trvání je ale kolem 1 až 2 hodin. Ještě před tím, než samotná operace začne, je operovaná oblast předem očištěna, desinfikována a infiltrována speciálním roztokem, který se skládá z roztoku fyziologického, adrenalinu a anestetik. Roztok pomáhá udržet znecitlivění během operace, ale také po ní. Díky němu je také odsátí tuku snadnější a snižuje se také krevní ztráta. Následně se zavede liposukční kanyla pod kůži, konkrétně do tukové vrstvy. Poté se s kanylou začne pohybovat, dokud není tuková tkáň v dané oblasti uvolněna. Ke kanyle je připojeno odsávací zařízení, které tuk odsává.

Po zákroku:

Pokud pacient podstoupil zákrok v narkóze, hospitalizace je nezbytně nutná a závisí nejen na rozsahu operace, ale také na zdravotním stavu pacienta a dalších faktorech. Globálně je ale 1 až 2 dny hospitalizace naprosto dostačující. Po hospitalizaci je nutné držet klidový režim, přibližně 2 až 4 dny v domácím prostředí. Co se týče návratu do všedních aktivit – návratnost je možná až zhruba po 1 až dvou týdnech. Sport se ale všedních aktivit netýká. Ke sportu je možné se vrátit o něco později, přibližně po 4 až 6 týdnech od operace. Odstranění stehů se provádí mezi 5. a 14. dnem po zákroku, podle hojení. 2 a 6 týdnů po zákroku je nezbytně nutné nošení elastického kompresivního prádla, které je kvůli své pevnosti perfektně vhodné k účelu zmírnění otoku a podpory hojení. I přes to, že po liposukci je hojení relativně bez potíží, zmizení otoků může trvat až 3 měsíce. Až všechny otoky naprosto zmizí, až tehdy bude možné vidět kompletní výsledek.

I v případě liposukce je použito řezů, které zanechávají jizvy. V případě liposukce jsou řezy vedeny v blízkosti oblasti, která je operována, na spíše nenápadných místech. Jejich následná barva, šířka a tloušťka ale závisí na průběhu hojení. Pokud je hojení komplikovanější, je vhodné jizvám dopomáhat pomocí mastiček, olejíčku, krémů atd.

Po liposukci jsou tukové buňky trvale odstraněny, ale je velmi důležité vědět, že liposukce nezabraňuje případnému dalšímu přibírání. Ideální situace nastává, když si pooperační váhu udržíte. Po liposukci je vhodné pokračovat ve zdravé životosprávě a cvičení.

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787

MUDr. Petr Hýža, Ph.D. - expert v plastické chirurgii a mikrochirurgii

Leticia je vedena vynikajícím a precizním plastickým chirurgem a mikrochirurgem MUDr. Petrem Hýžou Ph.D.. Pan doktor má za sebou samozřejmě několik tisíců úspěšných zákroků a za svých 23 let praxe vrátil pacientkám nespokojeným se svým tělem, dávno ztracené sebevědomí. Doktor Hýža má opravdu bohatou praxi – vzdělával se na stážích v Americe, konkrétně na Univerzitě v Minnesotě, nebo také v Chicagu.

Leticia® – klinika plastické chirurgie a estetické medicíny Brno

Na brněnské klinice Leticia® věnujeme estetickým plastickým operacím. Od listopadu roku 2016 jsme pro naše pacienty otevřeli to nejmodernější pracoviště plastické chirurgie na Moravě. To vše kvůli tomu, aby se u nás naši pacienti cítili co nejlépe. Pacient je pro nás na prvním místě. A kvůli tomu jsme kliniku podřídili Vaší bezpečnosti. Veškeré zákroky a péči provádíme zodpovědně, za účelem perfektního a nekomplikovaného průběhu operace.