NOS

Před zákrokem:

Tento druh operace je vhodný pro osoby, které již mají plně ukončený vývoj nosu – to jsou osoby od věku 15 let, ale doporučuje se podstupovat operaci až v plnoletosti, jelikož rozhodnutí o téhle operaci je velice závažné.

Na operaci se stáváte zdravým kandidátem v případě, že jste zdravý jedinec v dobré kondici a nemáte žádné závažné onemocnění, či není Váš zdravotní stav v takové fázi, že by mohl zhoršit následné hojení a rekonvalescenci. Velký vliv na pozdější hojení má také fakt, zda-li jste kuřák, či ne.

Pokud tyto všechny důležité faktory splňujete, dochází ke konzultaci, kde se s našim lékařem domluvíte na podrobnostech, jako je analýza tvaru a velikosti nosu.

Průběh zákroku:

Operaci je možné provést jak v lokální, tak celkové anestezii. Celková narkóza je ve většině případů vhodnější, ale na přání pacienta je možné provádět i lokální umrtvení. To se aplikuje především u menších operací, ale může se stát, že pocítíte nepříjemné vjemy, které by však neměly být bolestivé.

Zákrok trvá přibližně jednu až dvě hodiny. Při operaci jsou vedeny řezy skrze nosní dírky, kvůli tomu, aby byly jizvičky schované. V případě, že se jedná o zákrok zavřené rhinoplastiky, nedochází k odklápení kůže od chrupavek nosní špičky, jak je tomu u rhinoplastiky otevřené. Rozdíl mezi těmito způsoby je přehlednější v práci na chrupavkách nosní špičky. Nemusíte se ale bát – skvělého výsledku a požadovaného nosu bude dosaženo oběma metodami.

Korekce nosu spočívá v opracování chrupavek a kostí do požadovaného tvaru. Poté jsou chirurgické řezy sešity stehy, které jsou vstřebatelné. Na operovaný nos je následně použita sádrová dlaha, která slouží k tomu, aby si nos udržel správný tvar a aby bylo zabezpečeno jeho klidné hojení. Do nosních dírek se vkládá tzv. tamponáda, nebo modelační výztuže vyrobené ze silikonu.

Po zákroku:

I po tomto zákroku je nutné počítat s mírným krvácením a samozřejmě i vznikem nevzhledných modřin kolem operovaného nosu a v oblasti očních víček. Stává se, že po operaci budete cítit bolesti. Těmto bolestem zabráníte analgetiky. Otoky a krevní výroby by měly ustoupit během několika dnů po operaci. Výše zmíněná tamponáda bývá z nosu vytažena přibližně druhý či třetí den po operaci. Zcela výjimečně se stává, že je vytažena pátý den. Dlaha se nechává po dobu deseti dní a po jejím sundání doporučujeme jemné masírování. V každém případě se po dobu šesti až 8 týdnů vyhýbejte těžké a namáhavé práci, aby se Vám operovaný nos nepřekrvoval. Z toho důvodu je nesmírně důležité dbát na to, aby se nos neporanil. Větší pooperační otoky zmizí během pár dní, malé otůčky mohou přetrvávat i po dobu 3 měsíců a definitivní výsledek se ustálí až po uplynutí jednoho roku. Během této doby je operovaný nos citlivější na chlad, může otékat v důsledku změn počasí a může změnit i svůj tvar v důsledku pohybu jizev. Po této době je ale již výsledek trvalý.

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787

MUDr. Petr Hýža, Ph.D. - expert v plastické chirurgii a mikrochirurgii

Leticia je vedena vynikajícím a precizním plastickým chirurgem a mikrochirurgem MUDr. Petrem Hýžou Ph.D.. Pan doktor má za sebou samozřejmě několik tisíců úspěšných zákroků a za svých 23 let praxe vrátil pacientkám nespokojeným se svým tělem, dávno ztracené sebevědomí. Doktor Hýža má opravdu bohatou praxi – vzdělával se na stážích v Americe, konkrétně na Univerzitě v Minnesotě, nebo také v Chicagu.

Leticia® – klinika plastické chirurgie a estetické medicíny Brno

Na brněnské klinice Leticia® věnujeme estetickým plastickým operacím. Od listopadu roku 2016 jsme pro naše pacienty otevřeli to nejmodernější pracoviště plastické chirurgie na Moravě. To vše kvůli tomu, aby se u nás naši pacienti cítili co nejlépe. Pacient je pro nás na prvním místě. A kvůli tomu jsme kliniku podřídili Vaší bezpečnosti. Veškeré zákroky a péči provádíme zodpovědně, za účelem perfektního a nekomplikovaného průběhu operace.