GYNEKOMASTIE

Průběh zákroku:

Operace se nejčastěji provádí v celkové narkóze, ale v některých případech se volí lokální anestezie. Někdy zkrátka stačí odsátí tuku z prsou, neboli liposukce.

Ve většině případů se odstraňuje tuk a prsní žlázu, aniž by bylo nutné odstranit přebytek kůže. Přebytečná žláza je tedy odstraněna řezem na dolním okraji dvorce. V případě, že je v prsu větší množství tuku, kombinuje se operace gynekomastie spolu s tumescentní liposukcí.

Pokud jsou prsa opravdu pokleslá a velká, je nutné zmenšit dvorec, odstranit přebytečnou kůži a vyjmout prsní žlázu. V tomto případě nestačí řez pouze na dolním okraji dvorce – je nutné řez vézt kolem dvorce celého. Pouze ve výjimečných případech lze i kolmo, směrem k podprsní rýze a pod prsem. Následně má jizva tvar kotvy.

Po zákroku:

Po zákroku je nutná hospitalizace, která trvá zpravidla 1 den. V případě, že se ale provádí liposukce, není hospitalizace nutná a domů můžete jít ihned po zákroku. Pooperační stehy se odstraňují přibližně po uplynutí 2 týdnů po operaci. Je doporučeno po zákroku nosit elastický kompresní pás.

Splňte si svůj sen o dokonalém těle

Objednejte se na konzultaci
Nebo mi zavolejte:

+420 737 787 787

MUDr. Petr Hýža, Ph.D. - expert v plastické chirurgii a mikrochirurgii

Leticia je vedena vynikajícím a precizním plastickým chirurgem a mikrochirurgem MUDr. Petrem Hýžou Ph.D.. Pan doktor má za sebou samozřejmě několik tisíců úspěšných zákroků a za svých 23 let praxe vrátil pacientkám nespokojeným se svým tělem, dávno ztracené sebevědomí. Doktor Hýža má opravdu bohatou praxi – vzdělával se na stážích v Americe, konkrétně na Univerzitě v Minnesotě, nebo také v Chicagu.

Leticia® – klinika plastické chirurgie a estetické medicíny Brno

Na brněnské klinice Leticia® věnujeme estetickým plastickým operacím. Od listopadu roku 2016 jsme pro naše pacienty otevřeli to nejmodernější pracoviště plastické chirurgie na Moravě. To vše kvůli tomu, aby se u nás naši pacienti cítili co nejlépe. Pacient je pro nás na prvním místě. A kvůli tomu jsme kliniku podřídili Vaší bezpečnosti. Veškeré zákroky a péči provádíme zodpovědně, za účelem perfektního a nekomplikovaného průběhu operace.